Спејко со „Caliente“ ја започнува својата пејачка кариера (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Дарко Спејко е познат по многу нешта, а наскоро ќе го видиме и во улогата на пејач.

Loading...

 

View this post on Instagram

soon

A post shared by D A R K O S P E J K O (@spejko) on

 

Инфлуенсерот и модел освен што овој период е доста активен на функцијата спортски директор на Кошаркарскиот клуб Куманово, не мирува кога е во прашање музиката.

 

View this post on Instagram

Ballin' @kkkumanovo ??

A post shared by D A R K O S P E J K O (@spejko) on

 

Loading...

Музичките настапи и естрадата не му се непознати, со оглед дека постојано може да се види во друштво на Тајзи и Раста, во чии спотови веќе се има појавено.

 

 

Спејко деновиве преку социјалните мрежи соопшти дека ја започнува својата музичка кариера, а веќе снима спот со својот деби сингл „Caliente“ кој ќе можеме да го слушнеме наскоро.

 

 

Loading...

Режисер на спотот е Дари Јанковиќ, а во видеото ќе се појават моделите и манекенки Ана Брзанова и Јања Станојевиќ, а главната улога ќе ја има мисицата Анѓела Јакимовска.

 

View this post on Instagram

Making of ,,Caliente“ – @spejko By General FilmStudio

A post shared by General filmstudio (@general.film.studio) on


Leave a Reply