Спасовски за “Фокус„ – Соработниците на Јанкуловска и Мијалков почнаа да ни реферираат за криминалот во МВР

Сподели со своите пријатели

„Соработниците на Јанкуловска и Мијалков почнаа да ни реферираат за кримина“ -ова е насловот на најновото интрвју кое министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски го даде за неделникот „Фокус“.

Неполни три месеци по изборот, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за „Фокус“ вели дека открил злоупотреби – лични, партиски и за криминални цели во МВР, каде што, според него, бил изворот на злото и со изборниот криминал.

Министерот за внатрешни работи посочува оти почнал процесот на демонтажа на системот на власта, чии структури сѐ уште се длабоко инсталирани во полицијата.

Целото интервју на министерот Оливер Спасовски можете да го прочитате во најновото издание на неделникот „Фокус“ кој веќе е во продажба.

 

Loading...

12644768_965924900123775_811516953909658127_n

фото: „Фокус“

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.