Сопственикот носи заштитникк за неговото куче да не се чувствува осамено по операцијата

Сподели со своите пријатели

Сопственикот и неговото куче Оли имаат трогателна врска. Сопственикот толку многу го сака својот лабрадор што по операцијата почнал да носи заштита на главата ж.

Loading...

Во видеото објавено на Инстаграм, сопственикот седи покрај миленикот на каучот. И двајцата носат заштити на главата .

“Татко ми носи заштита за нашето куче да се чувствува помалку осамено по операцијата. Се колнам, кучињата секогаш најмногу ги сакаат оние кои не сакаа домашно милениче”, стои во описот на виралното видео.

Оли бил на операција пред неколку недели и добро закрепна.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Good Boy Ollie 🐶 (@good.boy.ollie)