Сообраќајна незгода на ул. Бошко Буха во Куманово

Сподели со своите пријатели

Во текот на попладневните часови, на ул. Бошко Буха, поточно на раскрсницата помеѓу ул. Бајрам Шабани и Бошко Буха, се случи сообраќајна незгода во која учествуваа две патнички моторни возила.

Loading...

Според очевидците на местото на настанот, возачите поминале со полесни повреди, а од силината на ударот бил срушен еден електричен столб.

Leave a Reply