Еден повреден во сообраќајна несреќа на ул. „Октомвриска револуција“ (фото)

Сподели со своите пријатели

Тешка сообраќајна несреќа се случи на улицата Октомвриска револуција околу 16 часот, но нема жртви.

Loading...

За радио „Бум“ очевидци ијавиле дека Голф 4, движејќи се со голема брзина изгубил контрола и удрил во паркирано возило Опел по што излетал во дворот на стамбениот комплекс.Сопственикот на Опелот бил во маркетот од спротивната страна .

Увидот е во тек , а возачот на Голф 4 е хоспитализиран. Овој дел од Октомвриска револуција е многу прометен со автомобили и луѓе бидејќи во близина се наоѓаат повеќе маркети.

Се вози со голема брзина и не се почитуваат сообраќајните знаци и среќа е што во сообраќајката нема повредени пешаци.

фото и текст: радио „Бум“

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.