Сончево и ветровито со температури до 34 степени

Сподели со своите пријатели

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер поизразен вдолж Повардарието и кон источните делови, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималните температури ќе се движат од 9 до 19 степени, додека максималните дневни ќе бидат во интервал од 26 до 34 степени целзиусови. УВ индексот ќе има висока вредност со коефициент 8.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно сончево до умерено облачно време. Ќе дува засилен ветер од северен, односно северозападен правец, а максималната температура ќе изнесува 28 степени целзиусови.

Потоа следува период на стабилно сончево и се потопло време со постепен пораст на дневната температура. Најтопло време се очекува кон средината на следната работна недела.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.