Сонцето се враќа – за викенд уште потопло

Сподели со своите пријатели

Според метеролозите на УХМР, денес се очекува сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Loading...

Утринската температура ќе биде во интервал од 6 до 12, а дневната од 17 до 23 степен.

За време на викендот, следува период на сончево и потопло време со умерена облачност.

Особено топло ќе биде за време на викендот, кога нашето подрачје ќе биде под влијание на топла воздушна маса.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.