Со години не се депилирала: Дала отказ, оставила факултет, оти заработува премногу „со влакната“

Сподели со своите пријатели

Cheri D Mistress е 22-годишна девојка од САД, која не се бричи и не користи дезодоранси, тврди на своите платформи.

Loading...

Таа заработува толку многу пари на интернет што ја напуштила работата како шанкер во кафуле и го напуштила факултетот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @cherrythemistress.0

 

Мета на критики

Иако Шери вели дека нејзините обожаватели ја сакаат содржината што ја објавува, тоа не значи дека понекогаш не се соочува со критики.

Таа секојдневно добива илјадници коментари исполнети со омраза на интернет затоа што не се бричи.

– На социјалните мрежи секојдневно добивам секакви грди коментари – изјавила претходно за Дејли Стар.

Loading...

– Може да варираат од „Избричи се“, „Одвратно“, „Мора да е маж“, „Ти треба брич“, како и од злогласниот коментар „Ќе умреш сама“ – наведе некои од грдите коментари и пораки што ги добива.

– Нема „кочница за пристојност“ во комуникацијата на интернет, особено ако сте жена која се спротивставува на западните стандарди за убавина – рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @cherrythemistress.0

 

 

Заработува од своите влакна

Ако ја прашавте Шери пред неколку години како негативните одговори влијаат на неа, таа ќе речела дека ја прават крајно тажна и фрустрирана.

За среќа, постигнала голем успех бидејќи не сакала да се срами, па не дозволува коментарите на поединци да стигнат до неа.

Loading...

Но, таа сè уште се прашува зошто луѓето се толку навредени од нешто што природно расте кај повеќето луѓе.

– Речиси на сите им растат влакна и никој не треба да се чувствува дека треба да се бричи само за да одговара на социјалниот стандард. Секој треба да може да прави што сака со своето тело – рече таа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @cherrythemistress.0

 

Сега само си ги кубе веѓите

Додека порано ги бричела нозете, пазувите и бикини зоната, сега најмногу што прави во однос на депилацијата е кубењето на веѓите со пинцета.

– Сега кога заработив шестцифрена сума пари благодарение на моите влакна и сум сигурна во себе, не ме интересираат грдите коментари што ги добивам. Понекогаш се смеам колку може да бидат глупави – изјавила таа.

– Како се однесувате со другите луѓе, дури и на интернет, е само ваш одраз. Ако чувствувате потреба да ја ширите својата негативност на другите (кои не ви прават ништо лошо), одвојте малку време да се погледнете себеси и својот живот – ги советува луѓето.

Loading...

– Луѓето кои се навистина задоволни со себе или од својот живот, не се обидуваат да ги навредат другите – додава тој.

Пред да почне да заработува на интернет, таа била студентка, не заработувала многу, а работејќи во кафуле едвај ги плаќала сите сметки.

Се покажало дека тоа е вистинската одлука бидејќи сега заработува повеќе пари отколку што може да потроши.