Со два порази ЖРК Куманово се враќа од Израел

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово забележаа два порази од страна на Макаби Аразим Раматган од Израел во рамките на Европскиот куп.

Loading...

По првите 30 минути резултатот беше 21-13 што дефинитивно беше најава за негативниот резултат на избраничките на Ристова, негатива која само продолжи да расте во вториот дел за конечни на крајот 43-23.

Пораз кумановки претрпеа и во првиот натпревар, кој исто така се играше во Израел, кога со 26:25 триумфот го однесоа домаќините.

Со двата порази ракометарките на Куманово не го продолжуваат својот настап во Европскиот куп и останува целата енергија да ја вложат во домашните натпреварувања.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ нови цени на горивата

Никола Ивановски