17.04.2019 00:27

Снимката од оваа змија стана апсолутен хит на интернет (ВИДЕО)


Змиите важат како паметни животни, толку паметни што во древните времиња ги сметале за симбол на лукавоста и мудроста. Оваа змија го оправдува таквото мислење.

Оваа видео стана апсолутен хит на интернет и тоа со право. Човекот приоѓа на мала змија, а потоа прави нешто толку паметно што е тешко да се поверува дека станува збор за влечуга, а не за куче.

loading...

A hognosed snake faking its death.

Публикувахте от Boo Radickley в Сряда, 3 април 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments