Снимено како на дланка! НЛО го осветли небото над Америка! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Голем број жители на американскиот пацифички северозапад, особено од сојузната држава Орегон, објавија дека во четвртокот вечерта виделе мистериозни светло летачки небесни авиони како се лизгаат на небото.

Loading...

 

 

 

Некои очевидци се убедени дека забележале метеор или авион што се урива.

Сепак, експертите велат дека светлината најверојатно доаѓа од остатоците на ракетата „Space X Falcon 9“, која изгоре во атмосферата на Земјата.

Сомнежот дека фрагментите на ракетата биле предизвикани од видеото објавено на Твитер од полицискиот оддел Салем во Орегон. Одделот соопшти дека добил „многу повици“ во врска со инцидентот, пренесува „Њузвик“.

Loading...

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *