Случајни минувачи јавуваат за вооружен грабеж во Куманово

Сподели со своите пријатели

Според непотврдени информации од СВР Куманово, пред неполни два часа според неофицијални информации од случајни минувачи, во Куманово на ул. Гоце Делчев, се случил вооружен грабеж на менувачница.

Loading...

Граѓаните кои виделе извесна бркотница, коментираат дека грабежот се случил под закана од огнено оружје, а во моментот, трае увид на крим полиција при СВР Куманово.

Се чека на официјални информации од полицијата.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.