Слепо момче запеа во трговски центар и ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кога Карл Малун Монтекидо го зеде микрофонот во рацете во трговски центар на Филипините, сè запре.

Loading...

Овој слеп студент од Баколод го пееше Too Good At Goodbyes од Сем Смит на караоке во една продавница и ги остави сите без текст.

Келнерка зеде микрофон во раце и запеа, сите присутни останаа во шок (ВИДЕО)

Неговиот неверојатен настап го снимила Трикси Медисон, која била во продавницата, а клипот го објави на социјалните мрежи.

Наскоро, Карл стана вирален хит, а снимката дури стигна и до Сем Смит.

„Кој е ова момче? Вонсериски си, кој и да си“, му рече Смит споделувајќи видео на Твитер.

Снимките на Карл дошле и до пејачката Кели Кларксон, која исто така ја споделила снимката на нејзиниот профил на таа социјална мрежа.

„Ова мало е чудо“, коментира таа.

Loading...

Аутистично слепо момче со својот глас ги расплака сите (ВИДЕО)

Снимката од трговскиот центар беше објавена на почетокот на февруари, а е прегледана е повеќе од 11 милиони пати на социјалните мрежи и само расте.

„Луѓето не аплаудираа на крајот, бидејќи тој беше толку добар што мислеа дека работи таму“, коментираа некои.

Карл исто така има свој канал „Јутјуб“ каде редовно ги објавува своите преработки.


Leave a Reply