Скоро половина Куманово без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Поголем број населени места низ Куманово и кумановско од утринава се без електрична енергија поради голем дефект во електро дистрибутивниот систем на ЕВН Македонија како резултат на вчерашното невреме, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Така во овој момент, според последните информации без електрично напојување се селата: Гошинце, Лукаре, Стрима, Пресница, Макреш, Канарево, Добрача, Бајловце, Цвиланце и Дренак, како и Долно Којнаре, Речица, Режановце, и улицата „Доне Божинов“.

Екипите на ЕВН Македонија интензивно работат на отстранвуање на дефектот.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.