Скоро 20 литри на метар квадратен дожд во кумановско за едно деноноќие

Сподели со своите пријатели

Скоро 20 литри дожд на метар квадратен во околината на кумановско се паднати само во последните 24 часа, информираат од Климатолошката станица, а пренесува РЦУК.

Loading...

Минималната температура изнесувала 1,8 степени целзиусови, а максималната 7,4, додека количеството на воден талог измерено од 8 часот вчера, до истиот период утрово изнесува 19,6 литри на метар квадратен.

Во моментот нема врнежи од дожд и снег во околината на Куманово, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.