СКАНДАЛ ВО ЖИВО НА BBC: Водителката на вестите и покажа среден прст на камерата! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Водителката на Би-Би-Си, Маријам Мошири, случајно стана тема на социјалните мрежи откако покажа среден прст среде пренос во живо.

Loading...

Инцидентот се случил во средата во 12 часот, кога водителката не забележала дека снимањето започнало, а гестот, кој најверојатно бил упатен кон некој, завршил пред камерите.

Откако сфатила дека програмата е веќе започната, Мошири брзо го променила изразот и сериозно продолжила да ги чита вестите.

Оваа необична ситуација предизвика различни реакции кај гледачите.

Додека некои мислеа дека гестот е хумористичен и симпатичен, други го оценија како непрофесионален, барајќи санкции за водителката.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лав уби чувар во зоолошката градина во Нигерија

Инцидентот наиде на различни толкувања, а јавноста преку социјалните мрежи ги искажа своите ставови.

Овој случај укажува на важноста од внимателно следење на времето на пренос во живо и професионалното однесување на водителките за време на програмата.

 

Loading...
@dailymail I dont think we were meant to see that 😳 BBC News presenter Maryam Moshiri was caught putting her middle finger up to the camera while live on air #bbcnews #tvblooper #tvfail #newsbloopers #fyp #news ♬ original sound – Daily Mail