02.09.2019 01:36

Силно невреме во Бања Лука (ВИДЕО)


После сончев и топол прв дел од денот, Бања лука беше погодена од силно невреме проследено со ветер и грмежи.

Попладнево започна силен дожд во најголемиот град на Република Српска, проследен со скоро постојани грмежи и засилен ветер.

loading...

Утре наутро и претпладне се очекува во Босна и Херцеговина да биде умерено облачно и сончево. Во текот на денот, постепеното наоблачување од запад ќе предизвикаат врнежи од дожд.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments