Силјановска-Давкова со благо водство во Старо Нагоричане, Река во Липково

Сподели со своите пријатели

Според 39,47 отсто од обработените гласови во Општина Старо Нагоричане благо водство има кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова.

Loading...

Од досега обработените гласачки места, таа има 199 гласови, наспроти 183 на Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ. За Блерим Река во оваа општина има само еден глас.

Во Општина Липково 1.409 гласови има Блерим Река од Алијансата за Албанците, 1.028 Стево Пендаровски, а Силјановска-Давкова има само четири гласа. Во оваа општина обработени се 58,33 отсто од гласовите.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *