Силен земјотрес во Непал, го потресе дури Њу Делхи

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Непал, а беше почувствуван и во Њу Делхи, главниот град на Индија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Loading...

Според извештајот на Американскиот геолошки институт, епицентарот бил на шест километри од Колти, Непал.

Извештаите покажуваат дека потресот траел повеќе од 30 секунди.

Засега нема повеќе детали.