Силен земјотрес во југозападна Турција

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди турската провинција Мугла.

Loading...

Управата за вонредни состојби (АФАД) соопшти дека земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погодил областа Датчу околу 2:30 часот по локално време, јавува Anadolu Agency.

Центарот на земјотресот бил на длабочина од 48 километри.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Протестите против каранитнот во Кина се шират во градовите ширум светот