18.07.2018 00:01

Силен земјотрес регистриран во Албанија


Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер ја погоди Тирана, а потресот ги преплашил жителит екои веднаш ги напуштиле своите домови.

Како што пренесуваат албанските медиуми земјотресот бил со епицентар на планината Рогозина, на длабочина од пет километри

Засега нема други детали, освен дека потресот бил силно почувствуван.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments