18.07.2018 00:01

Силен земјотрес регистриран во Албанија


Земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер ја погоди Тирана, а потресот ги преплашил жителит екои веднаш ги напуштиле своите домови.

Како што пренесуваат албанските медиуми земјотресот бил со епицентар на планината Рогозина, на длабочина од пет километри

Засега нема други детали, освен дека потресот бил силно почувствуван.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments