Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала денеска ја потресе областа југозападно од индонезискиот остров Суматра, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Центарот наведува дека земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

Засега нема повеќе детали за евентуални жртви или материјална штета.