Силен земјотрес ја погоди Индија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди индиската сојузна држава Аруначал Прадеш, на североистокот на земјата, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Loading...

Земјотресот бил на длабочина од два километри, соопшти ЕМСЦ, пренесува Ројтерс.

Засега нема извештаи за евентуални жртви и материјална штета.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Рекордни 858 милијарди долари за новиот воен буџет на САД