Силен земјотрес го погоди пограничното подрачје на Чиле и Боливија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди пограничниот регион на Чиле и Боливија, соопшти германскиот центар за геонауки (ГФЗ).

Loading...

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 104 километри, соопшти ГФЗ.

Засега нема извештаи за евентуални повредени или материјална штета.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  ИНЦИДЕНТ НА АЕРОДРОМ: Бесен патник дивеел, го нападнал персоналот, а потоа серасекол по градите (ВИДЕО)