Силен земјотрес го погоди и Казахстан

Сподели со своите пријатели

По Турција и Сирија, силен земјотрес со јачина од 5,4 степени е регистриран и во Казахстан.

Loading...

Епицентарот на земјотресот се случил на 628 километри западно од Алмати.

Казахстан е четврта земја во светот по Турција, Сирија и САД каде денеска е регистриран земјотрес.