Силен земјотрес ги погоди Филипини

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала денеска го погоди островот Минданао на Филипините, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Според ЕМСЦ, земјотресот бил на длабочина од два километри, пренесува Ројтерс.