Си чуваат куче од 95 килограми и 2 метри (видео)

Сподели со своите пријатели

Британката Сју Маркхам се „вљубила“ во едно мало кученце перд неколку години, па сопругот го лажела дека се работи за џек русел териер. Денес, нејзиното куче имат 95 килограми и висина над 2 метри.

Loading...

Спотругот тогаш и кажал дека не сака големо куче. Заеднички му го дале името Јоги и секојдневно уживаат во неговото друштво. Секако, мажот со време и самиот приметил дека нешто не е во ред, па дознал дека нивниот Јоги всушност е бостонска дога.

  • Мислев дека околу оваа големо куче, ќе има многу работа, а имаме и доста мала куќа. Но, кога оваа куче направи пет месеци, беше поголем од сите териери кои до тогаш сме ти сретнале во паркот. Јазикот му висеше цело време надвор од њушката, а опашот му беше како палица за бејзбол – изјавил Роберт за Дејли Мејл.

Нормално, кога дознал за оваа „измама“ на неговата сопруга, тој веќе бил премногу зближен со Јоги. Кучето денес има девет години, а за толку големи кучиња тоа е прилично зрело доба. Во дневната соба има свој двосед, со задоволство се дружи и секое утро за појадок добива кајгана и колбаси.

Но, во видеото погледнете и сами колкава е неговата големина.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.