Што ве очекува до крајот на годината? Еве што предвидуваат ѕвездите!

Сподели со своите пријатели

Следниот период ќе биде полн со предизвици за сите знаци, и позитивни и помалку пријатни. Во секој случај, многумина ќе мора да ги засукаат ракавите и да се справат со своите обврски.

Loading...

Овенот ќе заплови во мирно пристаниште, Лавовите ќе бидат нервозни, додека Водолијата ќе го реши станбеното прашање.

 

Овен

 

Овенот го очекува поволен период на финансиски план и продуктивност. Тие ќе запловат во мирно пристаниште, а самците во знакот на Овен ќе можат да ја најдат својата сродна душа.

Предизвикот што го чека лицата во знакот на Овенот е да ја преземат иницијативата, приватно и деловно, а претставниците на овој знак мора да се принудат повторно да се поврзат со старите познаници и да воспостават контакт со нови луѓе во нивните животи и да им дадат можност.

Loading...

 

Бик

 

За биковите претстојниот период ќе биде сè само не досаден. Може да се очекуваат некои пречки на патот, понекогаш уште повеќе како што се приближува крајот на годината.

Астролозите му сугерираат на Бикот да најде сила да ги надмине пречките во својот дом и да го одржуваат и да се грижат за него како свој храм.

Љубовта и работата ќе цветаат и во нивната домашна атмосфера, а за оние Бикови кои сѐ уште не го решиле станбеното прашање, периодот што следи е идеален за преселување или преуредување на нивниот сегашен простор за живеење.

 

Loading...

Близнаци

 

Постои можност Близнаците да останат без енергија пред крајот на годината, но во тие моменти решението и инспирацијата ќе ја најдат во уметноста и креативноста.

Реорганизирањето на животот, работата или самото земање ново хоби ќе го отвори патот на Близнаците до среќа и успех.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 8 декември

Поради тоа, близнаците се пред период на повторно раѓање и трансформација, а доколку се спротивстават на овој процес, крајниот резултат може да биде непријатно изненадување.

Ако се упорни и истрајни, ќе доживеат период на личен просперитет.

 

Loading...

Рак

 

Раковите ги следи динамична фаза, полна со очекувани и неочекувани настани. Среќата ќе ги посетува одвреме – навреме, но нивната интуиција никогаш нема да ги напушти.

Некои Ракови ќе мора да научат да го слушаат својот внатрешен глас, бидејќи овој ѕвезден подарок ќе им помогне да излезат на површина во бурата на настани.

Традиционално, домашните ракови сè уште ќе најдат значење во семејството и топлината на нивниот дом.

Loading...

 

Лав

 

Лавовите ќе бидат обележани со изразениот период на изразена нервоза и непредвидлив тек на настаните. Сепак, не е сè така црно бидејќи некои непланирани настани ќе резултираат со позитивни промени и тие треба да бараат утеха во нив во оваа турбулентна фаза.

Loading...

Астролозите срдечно им препорачуваат да научат да се фокусираат само на позитивното, за да привлечат поубави работи во својот живот во овој период.

Добрата вест е што до крајот на ноември ги очекува релативно мирно море. Работохоличарите во знакот на лавот треба да се грижат за своето здравје, бидејќи прекумерната изложеност на стрес може да им наштети и им се советува да се одморат.

 

Девица

Loading...

 

Девиците може да очекуваат привремени проблеми во семејните и емотивните односи, а може да се случи тоа да ја наруши нивната продуктивност на работа, што ќе им пречи на педантните и посветени Девици.

Како совет за надминување на овој тежок период, астролозите предлагаат промена на моделот на однесување, промена на работните места, преуредување на просторот за живеење или промена на околината.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 8 декември

Девиците треба одвреме – навреме да се потсетуваат дека е сосема во ред да се задоволат себеси и семејството за да го дочекаат крајот на годината со смиреност.

 

Вага

Loading...

 

Вагите се на пат да се заљубат и да најдат партнер. Поради нивната вродена харизма, лесно им е да запознаваат нови луѓе, но вреди да се потсетиме дека во љубовните врски квалитетот е пред квантитетот и дека не е полошо да се биде пребирлив во изборот на партнер.

Вагите ги очекува поволен период за големи вложувања и набавки, но и за стекнување нови ментални и физички вештини и зголемување на сопствените капацитети.

 

Loading...

Скорпија

 

Скорпијата ја очекува поволен период за љубовни авантури, особено оние кои се веќе зафатени и ориентирани кон семејството. Семејството е морален столб на секоја Скорпија, а астролозите препорачуваат да поминуваат повеќе време со нив.

Осамените Скорпии енергијата ќе ја насочат кон работата, а љубовта сама ќе им се прикраде. Им се советува да проверат како се согласуваат со потенцијалниот партнер пред да влезат во емотивни врски, за да избегнат разочарување и непотребно губење време.

Скорпијата очекува да цвета на сите полиња оваа есен и зима.

 

Стрелец

 

Стрелците ќе уживаат во тоа што конечно ќе можат да бидат тоа што се и да се препуштат на нивните омилени слободни активности.

Овој период не им е најповолен од аспект на финансиите и креативната енергија, а за да постигнат нова цел во нивот залет им се советува да се одморат, да се релаксираат и да се оддалечат од сите грижи.

 

Јарец

 

Јарците ќе уживаат во следниот период, но само доколку се оддалечат од минатото и се посветат на сопственото здравје.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за петок, 8 декември

За да одат напред по поволниот пат кој ги следи, ќе мора да престанат да гледаат наназад за своите грешки.

Кога ќе престанат да го анализираат секој нивни потег и ќе бидат оптоварени со критики од страна, ќе им блесне оптимизам и ќе им тропнат пријатни изненадувања на вратата.

 

 

Водолија

 

Loading...

Водолијата ќе донесе негативни мисли и негативна реалност, а срдечно им се советува да се свртат кон изворот на позитивна енергија.

Тие треба да ги гледаат сегашните тешкотии како предизвици со кои ќе се справат, ќе ги надминат и ќе се зајакнат во процесот.

Кога ќе сфатат дека нивните мисли ја обојат нивната реалност, ќе го насочат погледот како позитивни работи и ќе најдат сила да се соочат со некои важни настани за прв пат во животот.

Водолиите на крајот на годината очекуваат да ги решат правните и станбените прашања.

 

Риби

Loading...

 

Рибите имаат пат да создаваат, но само ако прво станат свесни за тоа. Иако следниот период за

Рибите ќе биде енергетски исцрпувачки и напорен, тие треба да се освестат дека среќата се гради со позитивен став и се уништува со размислување за одмазда и таложење на негативна енергија.

За да чекорат по патот на големите победи, астролозите предлагаат да излезат од нивниот црно-бел свет на крајности и да се оттргнат од прегратките на меланхолијата.

Периодот пред нив е поволен за патување и нова љубов, но како и секоја желба и ова ќе им се оствари само доколку го задржат она што го сакаат за себе и веруваат во магијата на позитивното размислување.