Што да правите ако редовно се случува вашиот МАЖ да не може да издржи подолго од 2 минути?

Сподели со своите пријатели

Додека неодамнешните студии покажаа дека сексот трае околу седум минути во просек, д-р Хари Фиш, специјализиран за лекување на машки сексуални проблеми, тврди дека дури и тоа е претерување.

Loading...

Во истражувањето за неговата книга „Гола вистина – крајно сексуално образование за возрасни“, тој откри дека дури 43 проценти од паровите не водат љубов во просек повеќе од две минути, пишува австралиски „Star Observer“.

 

 

Тој ги споменува мажите како главни „виновници“ за ова, иако предвремената ејакулација се смета за состојба во која сексуалната возбуда не може да се контролира повеќе од една минута. Повеќе од 90 проценти од жените не можат да доживеат оргазам во рок од две минути, така што нивното задоволство дефинитивно се губи во таков секс.

„Постојат големи варијации помеѓу паровите, така што некои навистина водат љубов до еден час, но има значително повеќе такви чии страсни сесии се кратки“, рече Фиш.

 

Loading...

 

Тој додава дека мажите кои не можат да го одржат оргазмот подолго од две минути, но и оние кои не успеваат да го доживеат по 40 минути водење љубов, треба да посетат лекар затоа што ваквите проблеми можат да бидат ублажени, пренесува 24сата.хр.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *