Шокантно однесување на американска сенаторка: Во танга тверка на плажа (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тиара Мек, 28-годишната девојка која стана државен сенатор во јануари 2021 година, е првата хомосексуалка Афроамериканка што го сторила тоа.

Loading...

Демократката го сподели видеото со повеќе од 7.000 следбеници на ТикТок на нејзиниот профил @mackdistrict6 и собра 4.220 допаѓања во првите 24 часа.

Таа го напиша видеото: „Ветената стапица за жедта на сенаторот на островот Блок“.

И покрај бројните лајкови, имаше и такви кои не беа воодушевени, па со згрозување го коментираа видеото.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во торби на туристи пронајдени 22 килограми песок и школки од плажите на Сардинија

“Колку е непријатно да се има некој ваков за државен сенатор. Какво однесување е да го кренеш (големиот) задник во воздух и да тверкаш. Не сакам ваков менталитет во владата. Сериозно“, рече еден корисник на Твитер, додека друг напиша: „Не сум конзервативец и разочаран сум“.

Каде да се повлече линија во однесувањето на јавните личности? Да се ​​биде необичен за да се восхитува не е тоа“, „Длабоко сум тажен што оваа жена е сенатор во која било држава“, „Дали мислиш дека ова е професионално однесување, Тијара?“, беа коментарите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Казниле илјадници возачи по грешка: Го смениле ограничувањето на брзината, но...

Водителот на Фокс њуз Такер Карлсон беше меѓу оние кои беа огорчени од снимката.

Тој со потсмев ја опиша како „следната ѕвезда во подем на Демократската партија“ и додаде: „Зошто таа не е државен секретар? Зошто не ја туркаат за претседател?’

Loading...

Друг корисник на Твитер коментирал: „Никогаш не сакам да те слушнам како се жалиш за тоа како „жените не се почитуваат во оваа земја“ откако сте го објавиле ова.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЗАСТРАШУВАЧКО: Авион слета на автопат и удри во камион полн со луѓе (ВИДЕО)

По големите критики, Мек реши да одговори на ТикТок.

 

@mackdistrict6a promised senator thirst trap at Block Island 😈

♬ original sound – Senator Tiara Mack