Шилегов: Груевски, еве докази за твоите парцели на Водно до кои си дошол преку Белизе (видео)

Сподели со своите пријатели

Центарот за комуникации на СДСМ до медиумите испрати видео запис од денешното обраќање на пратеникот Петре Шилегов, од седницата на која денес пратениците поставуваат пратенички прашања.

Loading...

Во своето обраќање, Шилегов до премиерот Никола Груевски постави неколку прашања поврзани со наводните афери за плацевите на Водно, со прашање зошто Груевски досега не побарал да се објави вистинскиот сопственик на Сирах ДООЕЛ.

Седницата за пратенички прашања во Собранието на РМ продолжува.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.