Шест нови случаи, вкупно 76 во државата

Сподели со своите пријатели

Попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус во Македонија.

Loading...

Со ова, вкупната бројка на регистрирани пациенти позитивни на коронавирус во земјата е 76, информираат од Министерството за здравство.

Во текот на денов, потврдени се и 2 сопружници од Кавадарци – позитивни на вирусот, а во процес на тестирање е уште 1 лице од Кавадарци кое нема поврзаност со другите два случаи.

Досега се регистрирани заболени од Скопје, Дебар, Гостивар, Охрид, Штип и Кавадарци.


Leave a Reply