01.08.2019 09:45

Шест најбизарни секс рекорди

Facebook Twitter Google+

Сексот сам по себе е интригантен и интересен, а уште ако знаете и дека постојат рекордери во оваа боласт работите стануваат поинтересни.

Во продолжение прочитајте за најбизарните седум рекорди во сексот.

loading...

Ејакулирал на четири метри

Хортс Шулц од САД го држи рекордот кога е во прашање висината до која некој ја исфрлил спермата. Рекордот изнесува 3,8 метри, а тој е сопственик на рекордот и за брзо исфрлување – 68 километри на час.

Најголема вагина на светот

Гордата сопственичка на овој необичен рекорд е Ана Сван со потекло од Шкотска. Живеела во период од 1846 до 1888 година и со своето дело влегла во историјата. Имајте на ум дека патила од пореметување кои поедини делови од нејзиното тело ги правело посебно големи.

Мастурбирал 10 часа

Масонобу Сато во 2009 година учествувал на светскиот Мастурбатетон во Сан Франциско и постигнал светски рекорд за нојдолга сесија од двет часа и 58 минути. Тој дошол дури од Јапонија само поради настанот за да ја освои титулата.

Мајстор за градници

Британски магионичар Крис Никлсон успеал да откошча 20 градници со една рака за само 60 секунди и така поставил нов Гинисов рекорд.

loading...

Најмногу оргазам за еде час

Научниците од Центарот за сексуални истражувања во Калифорнија рекле дека една жена доживеала 134 оргазми во еден час, што всушност е два доживеани во минута. Машкиот пат изнесува 16 ејакулации во 60 минути.

Оргии од 500 луѓе

јапонија го постави светскиот рекорд – 250 мажи и 250 жени прифатиле да имаат секс на исто мсето и во исто време, а така правејќи ја најголемата оргија во светот. Секоја сексуална активност и поза била во склад со кореографија така да паровите биле ускладени, а целиот настан бил сниман па може да се купи и ДВД.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments