Шефот на австриската дипломатија позитивен на Ковид-19

Сподели со своите пријатели

Австрискиот министер за надворешни работи Александер Шаленберг тестиран е позитивно на коронавирус.

Loading...

Се претпоставува дека Шаленберг се заразил за време на учеството на самитот на шефови на дипломатии од земјите членки на ЕУ минатиот понеделник во Луксембург.

Претставничка на австриското МНР најави дека поради предострожност денеска ќе бидат тестирани сите членови на владиниот кабинет.

Габриела Точко


Leave a Reply