Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице кое крие хорор!

Сподели со своите пријатели

Ла Тоја Џексон го изобличи лицето со бројни пластични операции, но изгледот е само дел од приказната за неа.

Loading...

Веднаш штом ќе ја погледнете Ла Тоја Џексон (64), сфаќате дека таа направила пластична операција, која вклучува, меѓу другото, операција на носот и зголемување на градите. Хирурзите и ја стегнале брадата, и ’ги„ скратиле образите “, и ги подигнале веѓите …

 

 

Последиците од пластичната хирургија се зачудувачки, и за жал, склоноста кон неизмерни, па дури и рекордни бројни естетски корекции не е реткост во нејзиното семејство. Но, тоа е далеку од најголемите проблеми на Џексон.

Ла Тоја зборуваше за овие најтешки проблеми уште во 1991 година во една телевизиска емисија, а јавноста често се потсетува на нејзиното признание.

Пејачката откри дека таткото Џо, кој почина во јуни 2018 година, сексуално ги злоставувал и неа и нејзината шестгодишна сестра Реби, како и дека нивната мајка Кетрин знаела сè.

Loading...

 

 

„Кога татко ти станува од кревет кој го дели со твојата мајка и легнува со својата ќерка, и ја слушаш мајка ти како вели:„ Не, Џо, не вечерва, таа е уморна, остави ја да одмори “, тоа ве полудува“, рече пејачката која имала 11 години кога започнала ужасната низа настани и која подоцна била жртва на злоупотреба. Нејзините партнери ја принудувале да снима еротски филмови.

Семејството Џексон се чинеше дека е само среќно семејство со многу талентирани деца на почетокот на неговиот чекор напред на јавната сцена. Со текот на времето, се дозна дека Џозеф Волтер, кој работел како менаџер за таленти, бил вистински деспот и насилник. Тој бил татко на пет деца.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by La Toya Jackson (@latoyajackson)

Loading...

Покрај Ла Тоја, која се прослави во 1984 година со хитот „Heart Don’t Lie“, пее и нејзината сестра Џенет Џексон. Ла Тоја паузираше по успехот, а потоа се врати на сцената во 2000 година.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *