Семејна куќа во Куманово осамна во пламен

Сподели со своите пријатели

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи, екипите на ТППЕ Куманово во текот на раните утрински часови бележат една интервенца на опожарена семејна куќа на ул. Иво Лола – Рибар од 00,05 до 01,25 часот.

Дежурната екипа интервенирала со едно ПП возило и шестмина пожарникари. Причина за пожарот како и висина на материјалната штета допрва ќе се утврдува, се вели во соопштението на РЦУК.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.