Семејна куќа изгоре во Оризаре

Сподели со своите пријатели

Семејна куќа вчера изгорела во пожар во липковското село Оризаре, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Како што посочуваат оттаму, петмина пожарникари со едно противпожарно возило ја започнале интервенцијата во 11:25 часот и околу 12:50 успеале да го локализираат огнот.

– Пожарот е локализиран и завршен во 12:50 часот и предизвика поголема материјална штета, стои во билтенот на РЦУК.

Висина на материјалната штета како и причината за истиот допрва ке се урврдува.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  200 сообраќајни незгоди во Куманово во првата половина од годинава