Секс пози кои Ве подмладуваат (+18)

Сподели со своите пријатели

Шкотските научници имаат заклучено дека сексот има големо влијание на кожата на лицето. Истражувањето кое е направено на Универзитетот Ројал Единбург покажало дека оние кои водат љубов четири пати неделно, изгледаат дури и за 10 години помладо од оние кои немаат редвен сексуален однос.

Loading...

Сексот може да се нарече и како еден вид на вежба која ја зголемува циркулацијата и го зајакнува имунитетот. Исто така сексот не ослободува од стресот кој ни нанесува побрзо стареење. Со активен сексуален живот секогаш сме понасмеани и имаме поголема самодоверба.

А сега ве оставаме да ги погледнете трите секс пози кои се најдобри за подмладување. 

1. Мисионерска поза

2. Лотус поза

lotus

3. Поза во која нозете на жената се наоѓаат на рамениците кај машкото

Loading...

79907a6ecbf10dadcffec91be0ebac9a


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.