Сè уште немате избрано дестинација за зимување? Инстаграм има решение! (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Ако немате поставено фотографија на Инстаграм, дали навистина се случило вашето зимување? Океј, знаеме дека да, но сигурно е позабавно да ги споделувате своите впечатоци со другите.

Loading...

Од друга страна, доколку сакате зимувањето покрај забавата на снегот да ви донесат лајкови на интернет, клучно е стратешки да ги направите тие фотографии.

За среќа, скијачката облека од брендот Good Trip Clothing ги анализираше хаштаг податоците од скоро 20 милиони (за да бидат прецизни, 19.385.307) објавувања на Инстаграм од дури 225 ски-центри низ европскиот континент и пронашле кои се најпопуларните на Инстаграм.

Победник е францускиот Шамоникс со повеќе од милион фотографии објавени на Инстаграм.

Следува Швајцарскиот Цермат со нешто помалку од 750.000 фотографии, а потоа следува Ливињо во Италија со 474.233 објавувања.

Еве список на десет најпопуларни зимски одморалишта во Европа:

Шамони, Франција (1.070.221 фотографии)

Зермат, Швајцарија (747.373 фотографии)

Loading...

Ливињо, Италија (474.233 фотографии)

Гринделвалд, Швајцарија (375.667 фотографии)

Вал Торенс, Франција (356.834 фотографии)

View this post on Instagram

#Peclet ? ?

A post shared by ❄️ Val Thorens ❄️ (@val_thorens) on

Св. Мориц, Швајцарија (352.424 фотографии)

Курчевел, Франција (346.385 фотографии)

Тињес, Франција (328.460 фотографии)

Вербиер, Швајцарија (324.786 фотографии)

Зугшпице, Германија (307.732 фотографии)

Loading...

Leave a Reply