Се срамела поради својот подбрадок, а денеска тоа ѝ донесе светска слава (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Рејчел Спајсер има 24 години и 1,9 милиони фанови на ТикТок, не ни замислувала дека нејзиниот подбрадок ќе ѝ донесе толку голема популарност на социјалната мрежа.

Loading...

Најголемото изненадување дошло откако објавила видео во кое го движи овој дел од лицето или, како што вели, танцува со брадата.

„Реакцијата беше луда, мојот телефон никогаш досега не ми експлодирал толку многу“, рекла таа, пренесува „Њујорк пост“.

 

@rachelspicer_ HAPPY SUNDAY CHICKENS💚 LY’S #chintok #doublechin #loveyourchin #chindance #fyp ♬ Wanna Be Startin’ Something – Michael Jackson – livethelifethatyoudread

 

Колку навистина е популарна на ТикТок покажува и нејзиното видео кое го погледнале дури 111 милиони луѓе, а во кое се игра споменатиот танц со брадата на песната на Мајкл Џексон „Wanna Be Startin ‘Somethin’“.

На ТикТок велат дека нејзиниот настап е прекрасен и моќен, а многумина ја прашаа како успева да направи такво нешто.

Loading...

„Кога почнав редовно да објавувам видеа и да им кажувам на луѓето да ја сакаат својата брада, одговорот беше толку позитивен, што добив коментари и мејлови за помагање на луѓето со нивната несигурност“, изјави таа за Џем прес.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by RACHEL SPICER (@rachelspicer_)

 

Рејчел била изненадена кога дознала колку луѓе се несигурни поради „нивните бради и заоблени лица“.

„Тоа е само брада“, истакна таа.

Секако, за жал добива и негативни коментари, но нејзината позитивност е посилна.

Рејчел ја промовираше својата брада и на Инстаграм каде има повеќе од 50.000 следбеници.

Loading...

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by RACHEL SPICER (@rachelspicer_)