СЕ ПРЕВРТЕ АВТОБУС ВО КУМАНОВО: Три лица повредени (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Автобус на приватна туристичка агенција од Турција попладнево се преврте во Куманово, при што најмалку три лица се повредени.

Loading...

 

 

– Во 16:57 часот во СВР Куманово е пријавено дека на исклучок од автопатот Куманово кон Крива Паланка излетал автобус на туристичка агенција со турски национални ознаки. Според првичните информации, три лица се здобиле со полесни повреди, но одбиле лекарска помош, информираат од кумановската полиција.

 

 

Loading...

Увидот треба да ги покаже причините за незгодата.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *