Се поставува и последниот слој асфалт на кружниот тек кај Митев мост (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Се поставува и последниот слој асфалт на кружниот тек помеѓу булеварите „Октомвриска револуција“ и „Трета Македонска ударна бригада“ во Куманово, кај локалитетот „Митев мост“, соопштија денеска надлежните од општината.

Loading...

 

 

Во тек е поставување на завршниот асфалтен слој на кружниот тек помеѓу булеварите „Трета МУБ“ и  „Октомвриска Револуција“, напиша градоначалникот Максим Димитриевски

 

 

Loading...

Од општинскиот буџет за изградбата на овој кружен тек одвоени се 35 милиони 868.459, 85 денари со вклучен данок на додадена вредност, а на тендерот избран е најповолниот изведувач, струмичката фирма, „Жикол“.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вечерва свечено отворање на „Денови на комедија 2022“

 

 

Претходно заврши и изградбата на кружниот тек кај локалитетот Серева.

 

 

Loading...

 

 

Никола Ивановски