Се пофалила со свршеничкиот прстен, но сите забележаа само едно нешто: „Ова е ужасно“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

По свршувачката, многу девојки сакаат да се фалат на социјалните мрежи и да го покажат свршеничкиот прстен што го добиле од партнерот. Иако повеќето невести сакаат да ја споделат добрата вест со пријателите и семејството, на некои им се случило спротивното и тие станале предмет на потсмев, пишува The Sun.

Loading...

Така, една жена на ТикТок сподели видео од нејзиниот веренички прстен, но корисниците забележаа само една работа – нејзините нокти. Многу корисници брзо решија да го коментираат изгледот на нејзиниот маникир и да го исмеваат изборот на лак за нокти.

„Ова е страшно… Никогаш не би споделила слика со вакви нокти. Прво во салон, а потоа на социјалните мрежи!“, рече една девојка.

 

@gaonasjewelry

Definitely gonna pause like this before I say “Yes” 😏 #jewelry #valentinesday #ring

♬ umm.. yeah – andrew