Се омажила за дете? Светот згрозен од овие фотографии, но вистината е поинаква!

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи во мексико се појавија снимки на кои изгледа дека девојка се мажи за дете.

Loading...

Се појавиле и гласини за договорен брак и криумчарење деца, но приказната е сосема поинаква.

Иако младоженецот од градот Ксалтиангис изгледа како ученик во основно училиште, станува збор за момче на возраст од 19 години кое се вика Џонатан.

Тој боледува од ретка болест. Сепак, Џонатан успеал да ја пронајде љубовта на својот живот и се венчале на 4ти мај.

Фотографиите првин ги објавила Фејсбук страницата „Esto est Guerrero“, која објаснила за што станува збор, но фотографиите понатаму се споделувани без опис и наскоро се појавиле неточни информации, пишува OdditiCentral.

Фото: Facebook printscreen


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *