23.04.2019 01:50

Се обидел да се самоубие, но тоа скапо го чинело

Facebook Twitter Google+

Оливер Џордан од Оклахома, се обидел да се самоубие пред седум дена.

За среќа лекарите успеале да го спасат, но по многу неверојатна цена.

loading...

Кога се разбудил од кома, Оливер бил пречекан од долг од 83.103 евра на име болнички трошоци.

Според него, сметката е оставена на масата крај неговиот кревет откако седум дена минал во болница.

На сметката било наведено дека пациентот треба да плати 26.000 евра за лабораторија, 9.150 за сместување во болницата и 14.000 евра за употреба на апаратот за дишење.

Извор: Mirror / фото: Пиксабеј


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments