23.04.2019 01:50

Се обидел да се самоубие, но тоа скапо го чинело


Оливер Џордан од Оклахома, се обидел да се самоубие пред седум дена.

За среќа лекарите успеале да го спасат, но по многу неверојатна цена.

loading...

Кога се разбудил од кома, Оливер бил пречекан од долг од 83.103 евра на име болнички трошоци.

Според него, сметката е оставена на масата крај неговиот кревет откако седум дена минал во болница.

На сметката било наведено дека пациентот треба да плати 26.000 евра за лабораторија, 9.150 за сместување во болницата и 14.000 евра за употреба на апаратот за дишење.

Извор: Mirror / фото: Пиксабеј


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments