10.09.2019 10:42

Се напил во возот и ја изгубил ќерката: По 20 години ја дознал неверојатната вистина (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Белорусинката Јулија Мојсејенко повторно е со своите родители, две децении откако исчезнала како 4-годишно девојче за време на патување со возот, соопштија властите.

Патувајќи од Минск до источна Белорусија во 1999 година со нејзиниот татко Виктор, Јулија исчезнала. Според извештаите на локалните медиуми, нејзиниот татко се опивал и заспал, а кога се разбудил, неговата ќерка не била тука.

loading...

Таа завршила на воз кон западниот руски град Ријазан, сеќавајќи се само на имињата на нејзините родители, се вели во соопштението на белоруското Министерство за внатрешни работи.

– Проблемот е што белоруската полиција ме бараше само во Белорусија, додека во Русија немаше информации за исчезната девојка – рекла 24-годишната Мојсејенко, за руската државна новинска агенција РИА Новости.

Мојсененко пораснала во руско згрижувачко семејство. Минатиот месец, една другар пронашол објава за исчезнато лице на интернет и им пристапи на белоруските власти за да открие дали е тоа Јулија.

Мојсејенко потоа се сретнала со нејзините родители, а ДНК-тестот потврдил дека тие биле поврзани.

Таткото рекол дека е виновен за сè и ја замолил својата ќерка за простување.

– Живеевме во надеж 20 години. Живеевме во надеж дека ќе ја најдеме “, рекла нејзината мајка Лудмила.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments