СДСМ: Слушнете како се бирале новинарите во МРТВ (видео)

Сподели со своите пријатели

По тоа што ќе го објавиме денеска, ќе стане уште појасно зошто на националниот сервис, Македонската Радио Телевизија не слушнавме ни збор за грозоморниот обид за закана врз новинарот Јовановски и неговото семејство, изјави на денешниот прес Зоран Заев.

Loading...

 – Аудио доказите што ќе ги презентираме, ќе расчистат зошто воопшто националниот сервис МРТВ пренесува информации кои немаат врска со реалноста, како избирале новинари кои работат во телевизијата и зошто тие новинари сервилно ја испорачуваат секоја нарачка на Груевски и власта. Денеска го отвораме пакетот за поклопеноста на медиумите од страна на Никола Груевски и неговите соработници, изјави Заев.

Leave a Reply