Само утринава 47 казни во Куманово за пребрзо возење

Сподели со своите пријатели

Четириесет и седум казни утринава напиша полицијата за пребрзо возење на територија на Секторот за внатрешни работи Куманово.

Loading...

– Утрово (22.07.) од 07 до 11 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 47 возачи, информираат од кумановската полиција.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, стои во соопштението на СВР Куманово.

Никола Ивановски


Leave a Reply