Салцбург: Носорог уби чувар во зоолошка градина

Сподели со своите пријатели

Во вторникот наутро, чуварот на зоолошката градина (28) бил пронајден мртов во објектот за носорози во зоолошката градина во Салцбург.

Loading...

Уште едно лице е тешко повредено, јавува Кроатив.

Инцидентот се случил во раните утрински часови за време на дневното хранење.

Зоолошката градина во овој момент останува затворена за јавноста.

Во последните години во зоолошката градина во Салцбург се повторуваат инциденти поврзани со животни.

На пример, чуварите на зоолошката градина мораа да фатат избегани пингвини и гепарди.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Нетанјаху на удар на Палестинците откако користеше мапа на голем Израел во ОН