28.08.2017 13:13

Сакаше да сними удар на гром, но го забележа најлошиот момент во животот (видео)

Facebook Twitter Google+

Норвежанецот Даниел Модол сакал да направи снимка од грмежите кои беснееле во Гјерстандом, Норвешка, а неколку моменти откако ја вклучил својата камера на терасата во нејзина близина удрил гром.

Стравичниот звк и уште пострашниот призор на видеото кое се шири на социјалните мрежи ги наежи корисниците.

За среќа, авторот на видеото нема повреди. Откако се нашол на неколку метри од смртта, не се вознемири претерано и се повлече дома.

Снимката ја погледнале милиони луѓе, а сите се сложуваат дека  веќе никогаш нема да бидат надвор додека траат грмотевиците.

 

Loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments