28.08.2017 13:13

Сакаше да сними удар на гром, но го забележа најлошиот момент во животот (видео)


Норвежанецот Даниел Модол сакал да направи снимка од грмежите кои беснееле во Гјерстандом, Норвешка, а неколку моменти откако ја вклучил својата камера на терасата во нејзина близина удрил гром.

Стравичниот звк и уште пострашниот призор на видеото кое се шири на социјалните мрежи ги наежи корисниците.

За среќа, авторот на видеото нема повреди. Откако се нашол на неколку метри од смртта, не се вознемири претерано и се повлече дома.

Снимката ја погледнале милиони луѓе, а сите се сложуваат дека  веќе никогаш нема да бидат надвор додека траат грмотевиците.

 

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments